Wyniki Finału Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „OSP – strażacy w służbie drugiemu człowiekowi, nie tylko w czasie pożaru”. Uczestnicy, czerpiąc inspirację z etosu służby oraz bogatej tradycji strażackich środowisk, stworzyli poruszające interpretacje misji niesienia pomocy. Prace ukazały wielowymiarowość pracy straży pożarnej: od dynamiki akcji ratowniczych po zaangażowanie w życie kulturalne, edukację i krzewienie pozytywnych postaw społecznych. Komisja konkursowa zwróciła uwagę na wyjątkową korelację treści z tematem konkursu oraz biegłość w posługiwaniu się środkami wyrazu. Doceniono oryginalność kompozycji oraz fakt, że autorzy potrafili w sposób estetyczny i czytelny przedstawić trudną i odpowiedzialną służbę drugiemu człowiekowi.

W finale Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego wyróżniono 46 laureatów, przyznając równorzędne miejsca i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych jest 3 laureatów z województwa kujawsko-pomorskiego.

IV grupa – szkoły ponadpodstawowe:

II miejsceKarolina Grysińska Pożar na wsi, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy woj. kujawsko-pomorskie instruktor: Wojciech Kowalski

V grupa – osoby dorosłe:

II miejsce – Grażyna Śliwa Pomoc strażaków przy wypadku drogowym, Miejski Dom Kultury w Barcinie woj. kujawsko-pomorskie instruktor: Adrianna Marek

III miejsceMirosława Łukowska Ratunek literatury, Miejski Dom Kultury w Barcinie woj. kujawsko-pomorskie instruktor: Adrianna Marek

Uroczyste spotkanie laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas oficjalnej gali finałowej Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego 17 maja w Ziołowym Zakątku (Koryciny, woj. podlaskie).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *